Procedúry

V cene pobytu máte zahrnuté aj dve procedúry. Nami ponúkaný zoznam procedúr je nasledovný (ceny uvedené vedľa procedúr sú len informačného charakteru):

 1. Anka sviečka (5 procedúr x 15 minút) 15 Eur
  Terapia sviečkami je jedným zo spôsobov stimulácie akupunktúrnych bodov tela ako je aj akupunktúra a používajú sa ako doplnková podporná liečba na terapiu akútnych aj chronických ochorení. Sviečky ANKA odstraňujú patogénnu energiu a blokády, ktoré stoja aj za bolesťami a zápalmi pohybového aparátu.
 2. Inhalácia – Vincentka (15 minút) 3Eur
  Ide o vdychovanie liečivých pár na podporu uvoľňovania a vykašliavania hlienov pri chronických ochoreniach dýchacích ciest. Pomáha pri astme a chronickej bronchitíde.
 3. Klasická masáž čiastková (15 minút) 12Eur
  Tradičná ručná masáž za použitia špeciálnych regeneračných emulzií Vám pomôže uvoľniť sa a odstrániť bolesť z Vašich unavených svalov.
 4. Morský kúpeľ (20 minút) 5Eur
  Je vlastne jemná a hustá aerosólová hmla zo silne nemineralizovanej vody, pričom koncentrácia minerálnych látok v morskom kúpeli prevyšuje obsah minerálnych látok a solí vo vzduchu pri mori. Posilňuje imunitný systém, prečisťuje a uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme a chronickej bronchitíde pomáha pri rôznych kožných chorobách a alergiách.
 5. Oxygenoterapia (30 minút) 8Eur
  Je známe, že ak sa kyslík vdychuje v koncentrácii vyššej ako je prítomný vo vzduchu, stúpa počas tejto doby koncentrácia kyslíka v krvnej plazme. Pomáha pri problémoch ako poruchy pamäte, zníženie výkonu, spomalené reakcie, kvalita zraku a sluchu, rovnako ako migrény alebo predčasné starnutie. Zvýšenie dodávky kyslíka tkanivám, zlepšuje účinok obranných mechanizmov. Táto procedúra patrí medzi jedny z najobľúbenejších, keďže pomáha pri rôznych ochoreniach súčastne.
 6. Parafínový zábal (20 minút) 5Eur
  Ide o lokálnu liečbu teplom pri ochoreniach pohyboveho systému za účelom uvoľnenia svalového napätia, zlepšenia prekrvenia, zvýšenia elasticity a rozťažnosti väzových tkanív a svalov, čo má analgetický účinok, súčasne sa povzbudzuje imunita.
 7. Phyaction (15 minút) 5Eur
  Jedná sa o elektroliečbu a využíva sa analgetický účinok procedúry na zlepšenie prekrvenia tkanív a posilnenie svalstva. Phyaction je prístroj, ktorý indikuje rôzne druhy elektrických prúdov.
 8. Prísadový kúpeľ – morská soľ (20 minút) 10Eur
  Doprajte si vynikajúci účinok morských minerálov na telo, má skvelé antioxidačné účinky.
 9. Prísadový kúpeľ – síra (20 minút) 8Eur
  Siričitá minerálna voda má blahodarné účinky na pohybové, nervové ústrojenstvo a srdcovocievny aparát.
 10. Rašelinový zábal (8 minút) 20Eur
  Ide o lokálnu liečbu teplom s využitím rašeliny, ktorá obsahuje humínové kyseliny a bitúmeny, ktorému sa pripisuje protizápalový a antibakteriálny účinok.
 11. Solux (10 minút) 5Eur
  Infračervené žiarenie spôsobuje prehriatie kože, má analgetický a spasmolytický účinok. Solux ako zdroj infračerveného žiarenia je v praxi najčastejšie používaný. Procedúra má priaznivé účinky pri artrózach, artritídach, neuralgiách, sinusitíde, astme, bronchitíde, pri stavoch po vytrhnutí zuba ale aj iných diagnózach.
 12. Suchý teplý zábal (20 minút) 4Eur
  Suchý zábal je druh liečby teplom, založený na rovnakom princípe ako zábaly mokrého liečebného tepla. Stimuluje sa telesná teplota jedinca, čo blahodárne pôsobí na svalovú štruktúru a umocňuje pocit odpočinku a relaxácie.
 13. Suchý uhličitý kúpeľ (20 minút) 10Eur
  Ide o kvalitatívne vysokohodnotnú rehabilitačnú, regeneračnú, rekondičnú a relaxačnú procedúru rozpracovanú na základe nových vedeckých poznatkov o účinku oxidu uhličitého na človeka. Odporúča sa na liečenie vysokého krvného tlaku, na liečenie ischemickej choroby srdca, na doliečenie pooperačných stavov, na posilnenie a zlepšenie imunologického stavu i na regeneráciu pokožky. Klient leží vo vreci z PVC, ktoré je naplnené žriedlovým plynom CO2.
 14. Škótske streky (10 minút) 7Eur
  Doprajte si vynikajúci účinok dosiahnutý masážou a zároveň striedaním silnejších prúdov teplej a studenej vody, ktoré dosiahnu prekrvenie tela.
 15. Vírivá masáž nôh (15 minút) 6Eur
  Ide o podvodnú masáž lokalizovanú na dolné končatiny, kúpeľ zvyšuje prekrvenie dolných končatín a súčasne aktivuje kožné receptory.
 16. Vírivka – Jacuzzy (15 minút) 6Eur
  Ide o vaňový kúpeľ s jemným masážnym a sedatívnym účinkom.

Ak budete mať záujem, hotel ponúka aj ďalšie súvisiace možnosti za príplatok. Za príplatok 5 Eur môžete využiť aj saunu a infrasaunu:

 1. Sauna (príplatok 5 Eur) Podstatou sauny je pobyt v horúcom, extrémne suchom vzduchu. Saunou sa precvičujú dôležité funkcie organizmu, napr. schopnosť správnej reakcie ciev kože, činnosť srdca, obličiek, pľúc a nervovej sústavy, látková premena, ako aj regulácia telesnej teploty, podporujú sa imunologické procesy.
 2. Infra Sauna (príplatok 5 Eur) „Saunovanie“ v infrasaune je založené na princípe emisie infračerveného žiarenia špeciálnymi keramickými žiaričmi. Infračervené žiarenie prehreje telo do svalových tkanív už pri teplote okolo 50 °C – čiže v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus. Je perfektná pri redukcii hmotnosti. Za 30 minút saunovania v infrasaune spálite až 600 kilokalórií! Pobyt v infrasaune efektívne odstraňuje celulitídu a stimuluje krvný obeh. Perfektne v nej zrelaxujete a organizmu doprajete dokonalú regeneráciu. Odbúrava stres.

 

Nevyužiť vyššie spomínané procedúry by bolo určite na škodu. Preto si Vás dovoľujeme upozorniť, že hotel Jantár neposkytuje župany. Nezabudnite si pred cestou pribaliť vlastné. Za pochopenie Vám vopred ďakujeme!